25 maja 2024

Mother's Day: złóż mamie życzenia po angielsku!

Są takie święta, które wzruszają i poruszają serca na całym świecie bez względu na narodowość. Jednym z nich bezsprzecznie jest Dzień Matki – święto kobiet, bez których większość z nas nie wyobraża sobie życia. Z tej szczególnej okazji nasi eksperci szkoły językowej w Bytomiu przygotowali aż 10 uroczych sposobów na złożenie mamie życzeń po angielsku. Chcesz zabłysnąć? Spróbuj sam!

Kiedy obchodzony jest Dzień Matki?

W Polsce przywykliśmy do stałej i niezmiennej daty Dnia Matki, jaką jest 26 maja. Podobnie jest w wielu innych krajach Europy. Warto jednak wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych Dzień Matki obchodzony jest w drugą niedzielę maja każdego roku – jest to zatem święto ruchome, które każdego roku przypada w innym dniu. W ramach ciekawostki podamy, że w Wielkiej Brytanii Dzień Matki obchodzony jest w marcu (w czwartą niedzielę Wielkiego Postu).

Warto wiedzieć, że Dzień Matki swoje początki ma właśnie w Ameryce – to tam w 1908 roku Anna Jarvis zorganizowała obchody na część matek i ich poświęcenia dla rodziny. W 1914 roku Dzień Matki ogłoszono świętem państwowym.

Jak za oceanem świętowany jest Dzień Matki? W tym czasie Amerykanie dbają o to, by szczególnie celebrować swoje matki, spędzając z nimi czas, wręczając upominki oraz, co oczywiste, składając życzenia. Święto obchodzone jest zatem bardzo podobnie jak w Polsce!

 

Co Amerykanie wręczają mamom z okazji ich święta?

Jeśli chodzi o to, co amerykańskie mamy otrzymują w dniu swojego święta, nikogo nie zaskoczymy: Amerykanie obdarowują swoje matki prezentami, takimi jak kwiaty, czekoladki czy biżuteria. Jednak najważniejsze dla wielu matek jest otrzymanie szczerych życzeń i okazanie im miłości i wdzięczności. W Dniu Matki ważne jest także po prostu przebywanie z mamą; to idealna okazja do wspólnego spędzenia obiadu, wypadu do kina czy na wycieczkę.

 

10 sposobów na złożenie życzeń mamie po angielsku:

 

W tym roku chcesz zaskoczyć swoją mamę czymś naprawdę nietypowym? Spróbuj złożyć jej życzenia po angielsku – to świetny sposób na to, by zaprezentować jej progres w nauce! Przygotowaliśmy 10 propozycji wzruszających życzeń, które poruszą serce każdej mamy.

  1. Happy Mother's Day, Mom! - Szczęśliwego Dnia Matki, Mamusiu!
  2. Thank you for always being there for me. - Dziękuję, że zawsze jesteś przy mnie.
  3. You're the best mom in the world! - Jesteś najlepszą mamą na świecie!
  4. I'm so grateful to have you as my mom. - Jestem wdzięczny, że mam Ciebie jako mamę.
  5. Wishing you a day filled with love and happiness. - Życzę Ci dnia pełnego miłości i szczęścia.
  6. You mean everything to me. - Jesteś dla mnie wszystkim.
  7. Thanks for all the sacrifices you've made for our family. - Dziękuję za wszystkie poświęcenia, jakie zrobiłaś dla naszej rodziny.
  8. You're not just my mom, you're my best friend. - Nie jesteś tylko moją mamą, jesteś moją najlepszą przyjaciółką.
  9. I love you more than words can express. - Kocham Cię bardziej, niż mogę wyrazić słowami.
  10. Happy Mother's Day to the most amazing woman I know! - Szczęśliwego Dnia Matki dla najbardziej niesamowitej kobiety, jaką znam!

 

Życzenia na Dzień Matki po angielsku możesz złożyć mamie osobiście, umieścić w okazjonalnej kartce lub na bileciku dołączonym do kwiatów. Możliwości jest naprawdę sporo! Być może Twoja mama mieszka za granicą i nie masz opcji spotkać się z nią osobiście? Nagraj jej wyjątkowe życzenia w formie filmiku. Na pewno sprawisz jej tym sporo radości.

 

Szkoła językowa Bytom: zaskocz bliskich wyznaniami po angielsku!

 

Złożenie życzeń po angielsku może być wyjątkowym sposobem, aby wyrazić swoją miłość i wdzięczność w Dniu Matki. Niezależnie od tego, czy użyjesz prostych słów czy bardziej osobistych wyrażeń, ważne jest, aby twoja mama wiedziała, jak bardzo ją kochasz i cenisz. Pamiętaj, że w naszej szkole językowej w Bytomiu przygotowujemy kursantów na wszelkie okoliczności – w tym również ważne święta, po to, by mogli zaskoczyć swoich bliskich znajomością języka obcego. Chcesz nauczyć się więcej? Zapisz się na kurs w What If już dziś

 

Realizacja SPECTRUM MARKETING dla What If Szkoła językowa | 2022 | Wszystkie prawa zastrzeżone

KONTAKT

tel. +48 535 598 195

mail: kontakt@whatif.com.pl

ING: 17 1050 1230 1000 0092 2484 0042