13 kwietnia 2023

Kwiecień - kiedy zapisać dziecko na kurs językowy

W jakim wieku najlepiej zapisać dziecko na kurs językowy?
Zastanawiasz się nad tym, czy to właściwy moment, by zapisać dziecko na kurs języka angielskiego? A może chciałbyś, aby Twoja pociecha zaczęła poznawać tajniki innego języka? Okazuje się, że przyswajanie obcej mowy maluchy mogą rozpocząć w zaskakująco wczesnym wieku. Sprawdź, co na ten temat sądzą nasi eksperci ze szkoły językowej w Bytomiu!

 

Nauka języka obcego w dzieciństwie – korzyści
Na początek przypomnienie kilku faktów, których świadomość powinien mieć każdy rodzic małego dziecka. Nauka języków obcych we wczesnym dzieciństwie pozwoli Twojemu dziecku nie tylko na sprawną komunikację.

  • Zauważono, że nauka języka obcego doskonale pobudza dziecięcą wyobraźnię i może mieć przełożenie na rozwijanie umiejętności z innych dziedzin – głównie tych związanych z abstrakcyjnym myśleniem.
  • Dzieci, które wcześnie rozpoczynają naukę języka, zdobywają cenną zdolność podzielnej uwagi. W końcu zaczynają myśleć we dwóch językach naraz!
  • Nauka języka obcego wpływa pozytywnie na rozwój dzieci – dzięki temu mogą ćwiczyć pamięć oraz koncentrację.
  • Wreszcie, co bardzo istotne w przypadku maluchów, nauka języków może być wspaniałą zabawą – zwłaszcza jeśli odbywa się w radosnym gronie, z doświadczonym pedagogiem. Kto wie, być może właśnie nauka w szkole językowej zaowocuje u Twojego dziecka życiową pasją?

 

Kiedy jest pora na naukę języka?
Dziś coraz więcej rodziców decyduje się zapisać dziecko na kurs języka obcego w ramach uzupełnienia lekcji, które odbywają się w szkołach. Być może Cię zaskoczymy, jednak Twoja pociecha może rozpocząć naukę znacznie wcześniej! Nasza szkoła językowa w Bytomiu prowadzi kursy dla przedszkolaków już od 3 roku życia.

Wiele badań wskazuje na to, że dzieci w okolicach 3. roku życia, a więc dynamicznie opanowujące umiejętności komunikacyjne, mogą z powodzeniem uczyć się nie tylko języka rodzimego, ale i obcego. Kilkuletnie maluchy można przyrównać do chłonnych
gąbek, które szybko uczą się nowych rzeczy. Wielu ekspertów radzi, by rozpocząć naukę języka obcego właśnie w wieku wczesnoprzedszkolnym, co pozwoli nie tylko na zdobycie samych umiejętności lingwistycznych, ale i korzyści, o których wspomnieliśmy w poprzedniej części artykułu.
 

Jak uczymy dzieci w szkole językowej w Bytomiu?
What If – szkoła - językowa w Bytomiu – prowadzi kursy języka angielskiego dla przedszkolaków w weku 3-5 lat. Podstawą każdej z naszych lekcji jest radosna atmosfera przepełniona zabawą, która pozwala maluchom zdobywać nowe umiejętności. Uczymy w małych, kameralnych grupach, a każde z naszych zajęć daje dzieciakom mnóstwo frajdy.
Bez obaw – Twoja pociecha nie spotka się tutaj ze stresogennym odpytywaniem, czy sprawdzianami. Stawiamy na życzliwą atmosferę, wierząc, że w przypadku naszych najmłodszych kursantów to właśnie ona stanowi klucz do efektywnej nauki języka.
W szkole językowej What If Twoja pociecha może nauczyć się nie tylko języka
angielskiego, ale także niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego oraz francuskiego.

Jak sprawdzać rezultaty dziecka?
Jeśli zdecydujesz się zapisać swojego kilkulatka na kurs języka obcego, z pewnością zechcesz monitorować uzyskiwane przez niego rezultaty. W przypadku najmłodszych dzieci odradzamy jednak sztampowe przepytywanie ich z ostatniej lekcji, co może
wywoływać uczucie skrępowania. Postaw na sprytne sprawdzanie wiedzy malucha poprzez zabawę: na przykład, jeśli wiesz, że podczas ostatniej lekcji dzieci uczyły się nazw owoców, podczas wizyty sklepie możesz zapytać dziecko „what is it?”, wskazując na
jeden z nich. Wówczas malec na pewno chętnie pochwali się nowo zdobytą wiedzą.

Szkoła językowa Bytom – kursy dla różnych grup wiekowych
Pamiętaj, że w naszej szkole językowej w Bytomiu odbywają się także kursy dla starszych dzieci w wieku 6-8 lat, 9-14 lat, a także młodzieży 15+. Twoje dziecko może zapisać się na kurs bez względu na to, ile ma lat. Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak jeśli jesteś rodzicem małego brzdąca, rekomendujemy rozważyć zapis do nowej grupy jak najwcześniej. Serdecznie zapraszamy!

 

Realizacja SPECTRUM MARKETING dla What If Szkoła językowa | 2022 | Wszystkie prawa zastrzeżone

KONTAKT

tel. +48 535 598 195

mail: kontakt@whatif.com.pl

ING: 17 1050 1230 1000 0092 2484 0042