26 czerwca 2024

Jak ćwiczyć język podczas wakacji? Skuteczne sposoby

Nauka języka podczas wakacji? My jesteśmy na tak! Oczywiście, nie mamy tu na myśli ślęczenia nad książkami. Nowe umiejętności językowe możesz nabywać praktycznie w każdej sytuacji, spędzając urlop tak, jak kochasz. Sprawdź nasze metody na to, jak uczyć się języka za granicą!
 

Jak uczyć się języka podczas urlopu?

Idziemy o zakład, że „urlop” oraz „nauka” nie są dla Ciebie słowami, które mają ze sobą wiele wspólnego. A jednak – nawet podczas relaksujących wakacji można nauczyć się całkiem sporo! Jeśli wybierasz się za granicę, warto potraktować wakacje nie tylko jako okazję do naładowania baterii, ale także zdobycia nowych umiejętności. Spokojnie: możesz zrobić to bez książek, zeszytów i godzin spędzenia w sali lekcyjnej.
Poznając obcy kraj, warto zainteresować się nie tylko jego zabytkami, kuchnią czy atrakcjami, ale także językiem. Pamiętaj, że to bardzo ważny element kultury – poznając go choćby powierzchownie, zrozumiesz znacznie więcej. Mamy dla Ciebie kilka porad,
dzięki którym urlop zaowocuje nie tylko świeżą energią, ale także lepszymi zdolnościami lingwistycznymi.

 

Podróż

Trening umiejętności językowych możesz rozpocząć już w samochodzie lub samolocie. Podcasty, słuchowiska czy aplikacje do nauki to świetne sposoby na urozmaicenie sobie drogi na wakacje. Już w trasie możesz powoli „przestawiać się” na obcą komunikację. To bardzo dobry moment na to, by sprawdzić zwroty, które ułatwią Ci rozmowy na podstawowym poziomie – na przykład „dzień dobry”, „do widzenia” czy „dziękuję”.
 

Zwiedzanie

Najwięcej językowych korzyści wyniesiesz, rzecz jasna, z aktywnego zwiedzania miejsca, do którego się udajesz. Poznawanie obcego kraju rozwija w każdym możliwym aspekcie, również tym komunikacyjnym.

  • Korzystaj z obcojęzycznych folderów turystycznych, które z reguły są dostępne w hotelach czy punktach informacyjnych.
  • Jeśli korzystasz z przewodnika, wybieraj tego, który porozumiewa się w lokalnym języku. Owszem – zwiedzanie z przewodnikiem polskojęzycznym byłoby prostsze, jednak nie pozwoli Ci na poszerzenie słownictwa.
  • Wybierając się na przechadzkę po lokalnych atrakcjach, zabieraj ze sobą słownik(w formie książki lub aplikacji mobilnej). Sprawdzaj wyrażenia, które są dla Ciebie niezrozumiałe. Korzystaj ze słownika na przykład wtedy, gdy czytasz tablice informacyjne znajdujące się w okolicy zabytków.

 

Relaks

Kontakt z językiem obcym możesz zachować także podczas zwykłego wakacyjnego relaksu. Na plażę zabierz ze sobą lokalne czasopismo lub wybierz krzyżówkę kupioną w okolicznym kiosku. Będziesz zdziwiony, jak te proste kroki mogą poszerzyć Twoje
słownictwo! Dobrym rozwiązaniem będzie także wybranie się do kina, do teatru lub na koncert zespołu śpiewającego w obcym języku. Chcesz wypocząć w hotelowym pokoju po aktywnym dniu? Obejrzyj kanał lokalny kanał newsowy, starając się zrozumieć, o czym są najnowsze wiadomości.

 

Kontakty z obcokrajowcami

Zdecydowanie najlepszym sposobem na rozwijanie umiejętności językowych za granicą jest po prostu rozmowa. Zwykłe pogawędki z „lokalsami” nie tylko sporo Cię nauczą, ale także dodadzą Ci pewności siebie, tak ważnej w międzynarodowej komunikacji. Nie unikaj więc miłych rozmów z kelnerem w hotelu, zamień kilka słów ze sprzedawcą w sklepie.
Zapomnij o skrępowaniu! Wyobraź sobie sytuację, w której obcokrajowiec rozpoczyna rozmowę z Tobą w Twoim mieście. Z pewnością byłoby Ci miło, widząc, że ktoś stara się porozumieć w języku polskim, prawda? Za granicą jest dokładnie tak samo – nastaw się na to, że większość osób wykaże się wobec Ciebie serdecznością.

 

Szkoła językowa Bytom: przygotuj się na urlop z nami!

Doskonale wiemy, że wakacyjny wyjazd za granicę bez opanowania języka może być stresujący. Pamiętaj jednak, że współcześnie masz multum możliwości, by poprawić swoje umiejętności. Jedną z najlepszych inwestycji okaże się udział w kursie językowym. Nasza szkoła językowa w Bytomiu oferuje lekcje na każdym etapie zaawansowania; ucząc się z nami, opanujesz zdolność rozmowy na każdy temat.

 

Realizacja SPECTRUM MARKETING dla What If Szkoła językowa | 2022 | Wszystkie prawa zastrzeżone

KONTAKT

tel. +48 535 598 195

mail: kontakt@whatif.com.pl

ING: 17 1050 1230 1000 0092 2484 0042