14 maja 2022

Czy wakacje to najlepszy okres na naukę języka obcego?

Wakacje to czas kiedy można odpocząć od natłoku obowiązków. Niektórzy wyjeżdżają wtedy na długo wyczekiwany urlop, inni relaksują się w domowym zaciszu. Większa ilość wolnego czasu to dobry moment na zdobywanie nowych umiejętności. Świetnym pomysłem są kursy wakacyjne w naszej szkole What If w Bytomiu, która oferuje szkolenia zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych, chcących nauczyć się języka angielskiego, włoskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego. Główną zaletą wakacyjnego kursu jest więcej wolnego czasu. Oprócz tego takie rozwiązanie posiada szereg innych plusów.

 

Nadrobienie zaległości

W wakacje można nie tylko nabyć nowe umiejętności językowe, ale także nadrobić pewne braki i czuć się pewnie po powrocie do szkoły czy pracy. Podczas pozostałych miesięcy w roku wiele osób nie może poświęcić wystarczająco dużo czasu na naukę języka. Wakacyjny kurs językowy to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

Utrzymanie ciągłości językowej

Przerwa w nauce języka obcego nie sprawi, że nagle wszelkie zdobyte do tej pory umiejętności zanikną, jednak nie będą się one rozwijać. Przyswajanie języka to bardzo długotrwały proces, więc warto kontynuować ją również w wakacje, aby nie nabawić się bariery językowej, którą później może być ciężko przełamać.

 

Samodyscyplina i rozwój osobisty

Nauka języka obcego w wakacje to świetna okazja do pracy nad samodyscypliną. Regularne zajęcia, w których należy uczestniczyć będąc członkiem kursu wymagają umiejętności motywowania samego siebie i systematyczności. W przeciwnym razie przeznaczone na szkolenie pieniądze po prostu się zmarnują. Podczas uczestnictwa można także poznać inne osoby i nawiązać nowe znajomości, a tym samym rozwinąć swoją komunikatywność. Nauka języka obcego przyda się w różnych sferach życia. Otworzy więcej perspektyw zawodowych oraz umożliwi wyjazd za granicę.

 

Przygotowanie do egzaminu

Wakacje to idealny czas, aby rozpocząć przygotowania do zdobycia certyfikatu językowego. Wiele kursów jest sprofilowanych ściśle pod tego typu test. Efekt świeżości też nie jest bez znaczenia – wakacyjny kurs sprawi, że przystępując do egzaminu we wrześniu lub październiku zwiększysz swoje szanse na powodzenie.

 

Kursy dla przedsiębiorstw

Szkolenie w okresie wakacji to dobra propozycja dla przedsiębiorstw, które chcą zainwestować w rozwój swoich pracowników. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla firm, które prowadzą interesy z zagranicznymi kontrahentami. Wiele szkół decyduje się na organizacje szkoleń, których treść jest dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw działających w różnych branżach – oferują przyswojenie często wykorzystywanych zwrotów i uczą jak rozmawiać ze specjalistami z danego zakresu.

 

Brak stresu

Czas wakacji to okres, kiedy w związku z mniejszą liczbą obowiązków obniża się także poziom stresu. Dzięki temu nauka języka obcego staje się jeszcze przyjemniejsza, a nowe umiejętności są szybciej przyswajane. Pozytywne nastawienie stanowi klucz do opanowania dużej ilości informacji, które zostaną z Tobą na dłużej. Odprężony umysł jest w stanie skuteczniej przyswajać wiedzę.

 

Nauka różnego rodzaju umiejętności

Wielu osobom nauka języka obcego kojarzy się z siedzeniem w ławce, wytężonym skupieniem i przyswajaniem gramatyki. Efektywna nauka w szkole językowej What If w Bytomiu opiera się praktycznym wykorzystaniu wszystkich zdolności językowych. Kursy skupiają się na poszerzaniu różnego rodzaju umiejętności – oprócz gramatyki kursanci uczą się poprawnej wymowy, rozumienia ze słuchu i pisania. Zajęcia są bardzo rozmaite i obfitują w aktywności, które mają za zadanie umilić naukę. Oprócz tego kursanci mogą poznać ciekawostki, tradycje i zwyczaje różnych krajów.

Aby zapisać się na kurs wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, dostępny na stronie internetowej.

 

 

Realizacja SPECTRUM MARKETING dla What If Szkoła językowa | 2022 | Wszystkie prawa zastrzeżone

KONTAKT

tel. +48 535 598 195

mail: kontakt@whatif.com.pl

ING: 17 1050 1230 1000 0092 2484 0042