29 maja 2023

Bajki po angielsku – 5 tytułów, które Twoje dziecko pokocha

To pewne: nasze maluchy uwielbiają bajki. Niezależnie od tego, jak do nich pochodzisz, pewne jest to, że istnieją bajki lepszej i gorszej jakości. Te pierwsze nie tylko bawią, ale i uczą, dlatego nie trzeba obawiać się ich wpływu na dziecko pod warunkiem, że kreskówki są jedynie małym urozmaiceniem wolnego czasu.
Podpowiadamy, jakie bajki po angielsku warto włączać maluchom, by wspierać naukę języka obcego!


Czy warto zaproponować dziecku bajki po angielsku?
Współczesne dzieci mają możliwość korzystania z rozlicznych pomocy naukowych. Książki, czasopisma, gry planszowe znajdują zastosowanie zarówno w nauce domowej, jak i szkolnej. Nie da się jednak ukryć, że galopująca technologia przyniosła nam zupełnie nowe, cyfrowe sposoby nauczania dzieci młodzieży. Aplikacje, gry czy bajki to coraz chętniej wykorzystywane metody, również w nauce języka angielskiego.
Wiemy, że wielu rodziców obawia się powyższych technik nauki, nie chcąc, by ich dzieci spędzały swój czas przy ekranie. Warto jednak pamiętać, że tak, jak wszystko inne, bajki czy gry mogą być wykorzystywane zarówno prawidłowo, jak i nieodpowiedzialnie!
Dzisiejszy artykuł poświęcamy bajkom anglojęzycznym, które przemycają do światopoglądu małego człowieka cenne wartości i wiedzę, a przy okazji ułatwiają naukę języka angielskiego. Jednocześnie Twoja pociecha oglądając je, będzie się znakomicie
bawić!


Najlepsze bajki dla dzieci po angielsku – 5 propozycji
Szukasz pomysłu na bajkę po angielsku, która zainteresuje Twoją pociechę?
Przychodzimy z 5 pomysłami, wśród których znajdziesz zarówno nowości, jak i klasyki kreskówek. Sprawdź!

 

  1. "Peppa Pig" - Ta popularna brytyjska bajka opowiada o życiu tytułowej świnki Peppy, jej rodziny i przyjaciół. Bajka składa się z krótkich i łatwych do zrozumienia epizodów, co sprawia, że jest idealna dla dzieci uczących się angielskiego. Bajka charakteryzuje się prostym językiem oraz wesołymi piosenkami.
  2. "Sesame Street" - To klasyczna amerykańska bajka edukacyjna, która uczy dzieci liczenia, alfabetu i innych podstawowych umiejętności. Bajka ma duże znaczenie dla kultury amerykańskiej i zyskała popularność na całym świecie. Jesteśmy pewni, że i ty pamiętasz „Ulicę Sezamkową”.
  3. "Thomas the Tank Engine" - To seria bajek opowiadających o przygodach Thomasa, lokomotywy, która mieszka na Wyspie Sodor. Bajka składa się z nieskomplikowanych opowieści z morałami, co pomaga dzieciom w rozumieniu cennych wartości, takich jak przyjaźń i współpraca. Za tą kreskówką przepadają zwłaszcza mali chłopcy.
  4. "Dora the Explorer" - Ta bajka skupia się na przygodach małej Dory, która odkrywa świat wraz z przyjaciółmi. Bajka jest interaktywna i wspiera naukę słownictwa z dziedzin takich, jak przyroda oraz geografia. Jeśli Twoja pociecha pasjonuje się środowiskiem, ta bajka po angielsku to doskonały wybór.
  5. "The Lion King" – Tej pozycji nie mogło zabraknąć na naszej liście! Słynna amerykańska animowana bajka, która opowiada historię młodego lwa imieniem Simba, który stara się zdobyć swoje miejsce na tronie jako król sawanny. „Król Lew” zawiera wiele bardzo wartościowych lekcji, uczących wartości takich jak przyjaźń, odpowiedzialność oraz odwaga. Jest również znany z pięknej muzyki i wspaniałych wizualizacji, co czyni go nie tylko edukacyjną, ale także rozrywkową. Bajka ta jest szczególnie zalecana dla dzieci starszych, które są już w stanie zrozumieć bardziej złożone historie i dialogi.

 

Szkoła językowa Bytom: bajki po angielsku nie tylko w domu!

Bajki dla dzieci nie muszą być bezużytecznym sposobem na spędzanie czasu! Jak sam widzisz, istnieją tytuły, które mogą zająć Twoje dziecko, nauczyć go prawidłowego postępowania, a zarazem wspierać umiejętności językowe. W What If - szkole językowej w Bytomiu, w przypadku nauki najmłodszych dzieci często sięgamy po pomoce naukowe z wizerunkami słynnych bajkowych postaci, które zachęcają naszych małych uczniów do dalszych postępów. Zachęcamy do zapisywania dzieci na kolejny semestr nauki w naszej placówce.

 

Realizacja SPECTRUM MARKETING dla What If Szkoła językowa | 2022 | Wszystkie prawa zastrzeżone

KONTAKT

tel. +48 535 598 195

mail: kontakt@whatif.com.pl

ING: 17 1050 1230 1000 0092 2484 0042