08 lutego 2023

All about love: 5 angielskich zwrotów o miłości, które warto znać

Walentynki za pasem, a to oznacza, że wielu z nas lada moment zechce wyrazić swoje uczucia w wyjątkowy sposób. Jedni sięgną po uroczy upominek, inni zdecydują się na romantyczną kolację… a gdyby tak wrócić do tradycyjnych i niemniej uroczych metod, czyli wyrażania miłości słowem? Bez obaw - nie musi być banalnie. Powiedz, że kochasz w obcym języku! Dziś mamy dla Ciebie 5 angielskich zwrotów, które z całą pewnością zaskoczą Twoją drugą połówkę. Sprawdź, które wyrażenia wytypowali nasi eksperci ze szkoły językowej w Bytomiu jako najbardziej romantyczne!


Jak wyznać miłość po angielsku?
„I love you” – to zdanie, które bez wątpienia zostanie zrozumiane w każdym zakątku globu. Trudno o kogoś, kto nie odczyta jego znaczenia nawet jeśli nigdy nie uczył się języka angielskiego. O miłości słyszymy w anglojęzycznych piosenkach i komediach
romantycznych. Tuż przed świętem zakochanych to najsłynniejsze wyznanie można dostrzec na kubkach, koszulkach, pluszowych misiach.
Warto jednak wiedzieć, że zupełnie tak, jak w każdym innym języku, w angielskim sposobów na wyrażenie płomiennych uczuć jest setki, jeśli nie tysiące. Nasza rada: jeśli chcesz zaskoczyć ukochaną osobę w nadchodzące Walentynki, postaw na coś
oryginalnego. Być może w walentynkowej kartce umieścisz coś, co wywoła na jej twarzy uśmiech i wielkie zaskoczenie?


Angielskie zwroty o miłości – szkoła językowa w Bytomiu
Zachodzisz w głowę, co tym razem napisać w walentynkowej pocztówce? A może planujesz wyznać miłość telefonicznie? Bez względu na formę, swoje uczucia możesz przekazać w niebanalny sposób, stosując jeden z pięknych angielskich zwrotów. Sprawdź, jak wyrazić miłość po angielsku inaczej, niż mówiąc po prostu „I love you”. To naprawdę proste!


1. I have a crush on you
To zdanie spopularyzowane w ostatnim czasie przede wszystkim przez młodzież można przetłumaczyć jako: „bujam się w Tobie”. Zresztą, coraz częściej można usłyszeć jego spolszczoną (choć wątpliwie zgrabną) wersję: „mieć na kimś krasza”. Bądź co bądź, ten zwrot przyda Ci się, jeśli chcesz wyznać miłość w humorystycznym, nieco luzackim stylu.


2. I love you to the moon and back
„Kocham Cię jak stąd na księżyc i z powrotem” – naszym zdaniem to jeden z najpiękniejszych idiomów o miłości! Nie trzeba wiele, by zrozumieć jego znaczenie. Jeśli kochasz kogoś bezgranicznie, koniecznie zapamiętaj to zdanie i używaj go jak najczęściej.
 

3. You are my soulmate
Mówi się, że prawdziwa miłość to porozumienie dusz. Jeśli chcesz powiedzieć komuś, że jest Twoją bratnią duszą, koniecznie zapamiętaj słówko: „soulmate”, które zawiera w sobie ten niesamowity przekaz.


4. I’m crazy about you
Kiedy za kimś szalejesz i nie możesz opędzić się od myśli o nim, swoje samopoczucie najlepiej określisz, mówiąc „I’m crazy about you”, co oznacza dosłownie: „szaleję za Tobą”.


5. We are meant to be
Zwrot ten oznacza po prostu: „jesteśmy sobie przeznaczeni”. Warto zapamiętać, że sam zwrot „meant to” oznacza „przeznaczony do/dla kogoś/czegoś”.


Gdzie nauczę się angielskich słówek o miłości?
Doskonałym źródłem ciekawych zwrotów i pieszczotliwych słówek o miłości okaże się popkultura. Oglądając anglojęzyczne filmy i seriale, bądź słuchając romantycznej muzyki, z pewnością poznasz ich całkiem sporo! Oczywiście świetnym sposobem na to, by
nauczyć się rozmawiać o emocjach, jest także uczestnictwo w kursie językowym. W Bytomiu, a dokładniej w naszej szkole What If, opanujesz nie tylko słownictwo branżowe i dotyczące codziennych spraw, ale także relacji międzyludzkich. Ponadto nasi lektorzy w szkole językowej w Bytomiu dbają o to, by zapoznawać kursantów ze słownictwem adekwatnym do cyklicznych wydarzeń i świąt, w tym także Walentynek.


Szkoła językowa w Bytomiu: rozmawiaj na każdy temat
Mamy nadzieję, że nasze propozycje romantycznych wyznań okażą się dla Ciebie przydatne i wykorzystasz je podczas nadchodzących Walentynek. Naucz się sprawnie komunikować wszystkie swoje emocje: kurs języka angielskiego w Bytomiu z What If pomoże Ci wyrażać siebie w każdych okolicznościach!

 

Realizacja SPECTRUM MARKETING dla What If Szkoła językowa | 2022 | Wszystkie prawa zastrzeżone

KONTAKT

tel. +48 535 598 195

mail: kontakt@whatif.com.pl

ING: 17 1050 1230 1000 0092 2484 0042