19 czerwca 2023

5 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego - dla dzieci i nie tylko

Chcesz uczyć się języka obcego również poza zorganizowanymi lekcjami?
Dzisiejsza technologia stwarza nam nieskończone możliwości! Sprawdź 5 najlepszych aplikacji mobilnych do nauki wytypowanych przez ekspertów naszej szkoły językowej w Bytomiu. Te aplikacje pomogą Ci uczyć się jeszcze szybciej!

Czy warto uczyć się języka przez aplikację?
Nauka samodzielna, czy na kursie? Co wybrać? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba.
Odpowiadamy: najlepsze, co możesz zrobić, co połączyć obydwie metody. Jako profesjonalni lektorzy wychodzimy z założenia, że samo korzystanie z apki do nauki może nie wystarczyć, by wypracować umiejętności komunikacyjne. Powód jest prosty – do tego
potrzeba kontaktu z żywym człowiekiem, najlepiej twarzą w twarz!
Niemniej jednak korzystanie z aplikacji do nauki języków może być wspaniałym wsparciem uczestnictwa w kursie, zwłaszcza w czasie wakacji czy ferii. Mobilne aplikacje mogą także wzbogacać Twoją wiedzę pomiędzy lekcjami. Do nauki warto zachęcać zwłaszcza dzieci, które, jak wiadomo, chętnie korzystają z aplikacji mobilnych.

Jak efektywnie uczyć się poprzez aplikacje?

  • Przede wszystkim zadbaj o regularność – większość aplikacji sama przypomina o tym, że pora na odbycie kolejnej lekcji.
  • Monitoruj swoje efekty i pokonuj nowe kamienie milowe w nauce. To doskonała motywacja!
  • Ustal dzienną porę na to, by wykonać zadania w aplikacji – na przykład podczas obiadowej przerwy czy drogi do pracy.
  • Każdą kolejną lekcję rozpocznij od krótkiej powtórki tego, czego nauczyłeś się ostatnio.

 

Najlepsze aplikacje do nauki języków
Jaką aplikację do nauki języków warto wypróbować? Wytypowaliśmy 5 propozycji – idziemy o zakład, że znasz już co najmniej jedną z nich. Warto wypróbować każdą, by znaleźć tę, która będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Duolingo

Duolingo jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Oferuje lekcje w wielu językach, w tym np. angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim. Duolingo do nauki używa gier, quizów i interaktywnych zadań, aby pomóc użytkownikom w nauce słownictwa, gramatyki i umiejętności rozumienia ze słuchu. Atutem Duolingo jest również możliwość śledzenia efektów najbliższych znajomych, a także konkurowania z nimi!

Memrise

Memrise wykorzystuje skuteczną technikę powtarzania i zapamiętywania z wykorzystaniem kart obrazkowych (flashcards). Oferuje szeroki wybór kursów w różnych językach. Aplikacja zrzesza społeczność, która umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń
z innymi użytkownikami.

Babbel

Babbel jest aplikacją, która skupia się przede wszystkim na praktycznych umiejętnościach językowych. Oferuje lekcje dotyczące słownictwa, gramatyki, czytania i rozumienia ze słuchu. Obecnie Babbel oferuje kursy w różnych językach, w tym w popularnych językach europejskich i kilku innych.

Rosetta Stone

Rosetta Stone to mniej znana, jednak niemniej atrakcyjna aplikacja, która kładzie duży nacisk na naukę przez wchłanianie języka w sposób naturalny, bez użycia tłumaczeń. Korzysta z obrazków, dźwięków i interaktywnych ćwiczeń. To świetne rozwiązanie dla
dzieci, które dopiero zaczynają kształtować swoje umiejętności czytania i pisania. Rosetta Stone oferuje kursy w wielu językach.

HelloTalk

To innowacyjna aplikacja, która umożliwia użytkownikom praktykowanie języka obcego poprzez rozmowę z prawdziwymi native speakerami. Aplikacja łączy użytkowników z różnych krajów, którzy chcą uczyć się od siebie nawzajem. Użytkownicy mogą prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe lub wideo, co pozwala na rozwijanie umiejętności językowych
w autentycznym kontekście.

Szkoła językowa Bytom – ucz się języka z nami!

Aplikacje do nauki języka mogą stanowić świetne uzupełnienie planowanej nauki, na przykład w czasie wolnym. Zachęcamy Cię do wypróbowania naszych propozycji – z pewnością znajdziesz tu aplikację, która przybliży Cię do upragnionego celu. Dla
najlepszych efektów już dzisiaj zapisz siebie lub pociechę na kurs w naszej szkole językowej w Bytomiu, gdzie skorzystasz a najnowocześniejszych metod nauczania!

 

Realizacja SPECTRUM MARKETING dla What If Szkoła językowa | 2022 | Wszystkie prawa zastrzeżone

KONTAKT

tel. +48 535 598 195

mail: kontakt@whatif.com.pl

ING: 17 1050 1230 1000 0092 2484 0042